KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Kolteckning 7336515
nr 733 6515
Ã…ke Nothberg
(1891-1973), Sverige
Kolteckning, Åke Nothberg (1891-1973), Vy, 1970, motivets mått: 26 x 33
Kondition: Passpartout med fuktskador
Åke Nothberg, född 1891 i Stockholm, död 1973, svensk målare.
Utrop:
300 kr
måndag 9 januari 2012
kl 17:17:33
Ã…ke Nothberg
Läs mer om Ã…ke Nothberg